Ana içeriğe atla
Vicat - Occupational Health and Safety

İş Sağlığı ve Güvenliği

Temel önceliğimiz; sadece kendi çalışanlarımızın değil tesislerimiz bünyesinde çalışan ve yakın çevremizde yaşamını sürdüren her bir bireyin İş Sağlığı ve Güvenliğini sağlamak, sağlıklı, dengeli ve yaşanabilir çevre hakkını muhafaza etmektir. Fabrikamız bünyesinde yürütülen tüm faaliyetlerimizde çalışanlarımızın İş Sağlığı ve Güvenliğini tesis etmek birincil önceliğimiz olarak tüm yönetim kadememizin öncelikli ilkesidir. Bu kapsamda İş Sağlığı ve Güvenliğini her yıl bir kademe daha öne çıkartmaya devam edeceğiz.

 

“Sıfır Kaza” anlayışı kurumumuzun yegâne felsefesidir. Tüm çalışanlarımızdan güvenlik kültürünü günlük yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini beklemekteyiz. Bu ilke, yalnızca kurallara riayet ve yasalara uyum ile değil, güvenlik kültürü olgusunun benimsenmesi ve grup standartlarına tavizsiz uyum ile hayata geçmektedir. Fabrikamız sürekli iyileştirme taahhüdüne uygun şekilde çalışmalarına yön vermektedir. Şirketimiz iş kazalarını önlemek amacı ile gerekli tüm kaynakları (teknik iyileştirme, eğitim, sosyal olanaklar, kişisel koruyucu ekipmanlar vb.) sağlamaktadır.

 

İş Sağlığı ve Güvenliğine bakış açımız tüm süreçlerimizin en önemli parçasıdır. Beklentimiz; çalışanlarımızı, paydaşlarımızı, Şirketimize gelen ziyaretçilerimizi kurum kültürümüzde belirtildiği gibi İş Sağlığı ve Güvenliği standartlarında en üst seviyeye getirmektir.